25-26 квітня 2017 року на базі Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка відбулась ХІ Міжнародна науково-практична конференція «Спеціальна освіта: історія, сучасність та перспективи розвитку».

На конференції було розглянуто цілу низку питань. Зокрема, історичний шлях становлення спеціальної освіти дітей з особливими освітніми потребами в Україні та за кордоном; система підготовки конкурентноздатних фахівців у галузі спеціальної освіти; діагностика,  психокорекція і психоконсультування в системі спеціальної освіти; логопедична робота в системі спеціальної освіти; система роботи з батьками дітей з особливими освітніми потребами; інноваційні технології та організація навчально-виховної, корекційно-розвивальної і реабілітаційної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах спеціальної та інклюзивної освіти; соціальна реабілітація осіб з атиповим розвитком.

Конференція розпочалась з пленарного засідання. Учасники конференції виступили з цікавими доповідями під час секційних засідань. 26 квітня вони відвідали навчальні заклади міста. На завершення конференції був проведений круглий стіл, на якому члени зібрання обговорили ризики і перспективи розвитку  інклюзивної освіти.