21 листопада асистент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, Валько Тетяна Ігорівна, провела виховний захід для здобувачів другого року навчання спеціальності 016 Спеціальна освіта, присвячений Дню Гідності та Свободи.
Захід мав на меті виховання патріотизму, усвідомлення значення свободи та гідності у житті кожної людини та формування активної громадянської позиції. У ході заходу студенти обговорили ключові історичні події, пов’язані з Помаранчевою революцією та Революцією Гідності, а також взяли участь у дискусії про важливість захисту демократичних цінностей.
Особлива увага була приділена значенню інклюзивності та взаємоповаги у суспільстві як основоположних принципів гідності кожної людини. Захід супроводжувався мультимедійною презентацією та колективним обговоренням.
Кафедра спеціальної та інклюзивної освіти продовжує активну роботу, спрямовану на виховання професійно компетентних і соціально відповідальних майбутніх фахівців.
21 листопада 2024 року науково-педагогічні працівники кафедри спеціальної та інклюзивної освіти взяли участь в Х Міжнародній науково-практичній конференції «Корекційно-реабілітаційна діяльність: стратегії розвитку у національному та світовому вимірі» присвяченій 100-ччю Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка.
15 листопада 2024 року зав. кафедри Михальська С.А. взяла участь у зустрічі з академічною спільнотою з метою обговорення змін до ОПП спеціальностей 016 Спеціальна освіта. До зустрічі долучились представники Сум, Києва, Харкова.
09.11.2024 року відбулось розширене засідання кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, на якому було обговорено результати моніторингу ОПП і ОНП. На засідання кафедри було запрошено фахівців спеціальної освіти, роботодавців, здобувачів вищої освіти.
8 листопада 2024 року доктор філософії, асистент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Тетяна Валько долучилася до роботи круглого столу «Європейські антикорупційні стандарти та шляхи їх запровадження в Україні». Захід відбувся в межах проєкту ЄС Еразмус+ European Anti-Corruption Standards as a Guarantee for the Formation of Civil Society та став частиною XXVII Всеукраїнської щорічної науково-практичної конференції «Могилянські читання 2024: досвід та тенденції розвитку суспільства в Україні: глобальний, національний та регіональний аспекти».
Тетяна Ігорівна представила доповідь на тему «Запобігання корупційним ризикам в інклюзивній освіті: європейський досвід та перспективи для України». У своєму виступі вона акцентувала увагу на важливості впровадження антикорупційних механізмів у сфері освіти, зокрема в інклюзивному середовищі, та поділилася успішними практиками з європейських країн, які можуть бути адаптовані в Україні.
Основною метою круглого столу стало формування у молодого покоління свідомого ставлення до європейських цінностей, зокрема антикорупційних стандартів. Учасники обговорювали шляхи запровадження академічної доброчесності, розуміння персональної відповідальності та механізми боротьби з корупцією в усіх сферах суспільного життя.
8 листопада 2024 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулась ІV Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНИЙ СУПРОВІД ДІТЕЙ З ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИМИ ПОРУШЕННЯМИ В УМОВАХ СПЕЦІАЛЬНОЇ ТА ІНКЛЮЗИВНОЇ ОСВІТИ». До участі в конференції долучилось 332 особи із 17 областей України. Серед них: 12 докторів наук, 42 кандидатів наук, викладачі, 12 аспірантів з 7 закладів вищої освіти, учасники з США та Ізраїлю, директори шкіл та навчально-реабілітаційних центрів, директори і працівники інклюзивно-ресурсних центрів, педагоги, психологи, асистенти вчителів закладів дошкільної та середньої освіти, навчально-реабілітаційних центрів, представники департаментів освіти і громадських організацій.
Організаторами виступили: кафедра спеціальної та інклюзивної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка; кафедра спеціальної та інклюзивної освіти Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, кафедра спеціальної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди, кафедра спеціальної освіти Херсонського державного університету, кафедра спеціальної та інклюзивної освіти Волинського національного університету імені Лесі Українки, ГО Центр психологічної допомоги «Гармонія», Українська асоціація корекційних педагогів, Управління освіти і науки Кам’янець-Подільської міської ради.
Конференція відбувалася у змішаному форматі (зокрема, на платформі Googlemeet з прямою трансляцією на каналі Youtube).
Учасники конференції взяли участь у пленарному засіданні, 5 секційних засіданнях, засіданні круглого столу з підведення підсумків роботи конференції.
У процесі роботи конференції відбулось обговорення наукових і практичних питань у такому проблемному полі:
Велика подяка ЗСУ за можливість проведення конференції і усім учасникам за активну участь!
7 листопада 2024 р. відбулася настановна конференція з виробничої педагогічної практики на посаді вчителя-дефектолога (олігофренопедагога) в ІРЦ для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка). У конференції взяли участь здобувачі вищої освіти групи SoO1-M24, керівник практики, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Дмітрієва О.І., керівник практики від факультету спеціальної освіти, психології і соціальної роботи, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Чопік О.В., методист з практики Кукул В.О.
Здобувачі вищої освіти мали змогу пройти інструктаж з техніки безпеки, ознайомитися із змістом та завданнями практики, переліком звітної документації та правилами її оформлення.
Бажаємо нашим магістрам мирного і успішного проходження практики!
07 листопада 2024 року гарант ОПП Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка) другого (магістерського) рівня вищої освітидоктор психол. наук, професор Михальська С.А. і члени робочої групи обговорили пропозиції, що надійшли від різних учасників моніторингу.
07 листопада 2024 року гарант ОПП Корекційна психопедагогіка та інклюзивне навчання першого (бакалаврського) рівня вищої освіти канд. психол. наук, доцент Буйняк М.Г. і члени робочої групи обговорили пропозиції, що надійшли від різних учасників моніторингу.
Традиційно, у процесі моніторингу освітніх програм, здобувачі вищої освіти першого(бакалаврського) рівня вищої освіти, що навчаються за ОП «Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка. Логопедія)» зустрілися із завідувачем кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, доктором психологічних наук, професором Михальською С.А., гарантом ОП, доцентом кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, канд. пед. наук, доцентом Дмітрієвою О.І. та членом робочої групи ОП, доцентом кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, канд. пед. наук, доцентом Чопік О.В.
Упродовж обговорення ОП здобувачі вищої освіти поділилися враженнями від освітнього процесу, проаналізували перелік програмних результатів навчання, висловили задоволення від вивчення вибіркових дисциплін, які були внесені до переліку за результатами попереднього моніторингу, виявили захоплення від практичної підготовки, яку мають змогу проходити за ОП, від тісної взаємодії аудиторного навчання із практичними знаннями, яких мають змогу набувати під час гостьових лекцій педагогів-практиків, екскурсій у спеціальні заклади загальної середньої освіти та від навчання за ОП загалом.
Дякуємо нашим здобувачам вищої освіти за відверте спілкування та конструктивну співпрацю!