Архів за місяць Травень 2025

АвторЧопік Олена

Гостьове практичне заняття на базі ІРЦ Кам’янець-Подільської міської ради

05 травня 2025 року для здобувачів вищої освіти груп SoO1-B24, SoO1-B23 першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта було проведено бінарне практичне заняття Ільніцькою Л.В., директором інклюзивно-ресурсного центру Кам’янець-Подільської міської ради, у рамках вивчення предметів «Професійна діяльність та особистість корекційного педагога» і «Комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дитини з особливими освітніми потребами». 

Лариса Василівна ознайомила здобувачів вищої освіти з структурою центру та його основними завданнями, детально розповіла про особливості професійної діяльності корекційних педагогів, процедуру проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Ларисою Василівною була проведена оглядова екскурсія, під час якої фахівцями продемонстровано робочий простір, обладнання кабінетів та методичне забезпечення центру.

Щиро дякуємо директору інклюзивно-ресурсного центру, Ільніцькій Ларисі Василівні, та фахівцям центру за гостинний прийом і цінний практичний досвід!

 

АвторЧопік Олена

Захист виробничої практики на посаді вчителя-дефектолога (олігофренопедагога)

5 травня 2025 р. відбулася конференція із захисту виробничої практики на посаді вчителя-дефектолога (олігофренопедагога) в закладах дошкільної та загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням, навчально-реабілітаційних центрах здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти групи спеціальності 016 Спеціальна освіта, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка)» (керівник практики – доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Оксана Дмітрієва).

Здобувачі вищої освіти представили звітну документацію, поділилися позитивними враженнями від проходження практики та досвідом, якого набули. Дякуємо адміністрації і вчителям-дефектологам баз практики за щире ставлення до наших здобувачів вищої освіти, надану можливість ознайомитися з документацією, за допомогу під час підготовки та проведення занять.

Дякуємо мужнім Збройним Силам України за можливість жити, навчатися та працювати!

АвторЧопік Олена

Виробнича педагогічна практика на базі фундації «Porta Vitae» (Республіка Польща)

Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти групи SoO1-B22 спеціальності 016 Спеціальна освіта, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка. Логопедія)», зокрема,  Ліза Присяжна, Неля Василик, Уляна Вишневська й Таїса Головряк, пройшли виробничу педагогічну практику  в закладах дошкільної та загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням на посаді асистента вчителя (керівник практики – доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Оксана Дмітрієва) на базі фундації «Porta Vitae», в м. Пйотркув Трибунальський (Республіка Польща). 

Студенти поділилися враженнями від проходження практики,  порівняли організаційні умови інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами та практики професійної діяльності фахівців України та Республіки Польща, запозичили досвід організації інклюзивного навчання обох країн, обговорили наявність умов для активної участі в наданні корекційних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами – біженцям з України. 

У виступах здобувачів вищої освіти звучало щире захоплення фаховою майстерністю асистентів вчителів, усвідомлення важливості професії корекційного педагога, переконання у правильності вибору професії. 

Дякуємо нашим колегам із Фундації «Porta Vitae», які гостинно зустріли наших здобувачів вищої освіти, поділилися своїми напрацюваннями та досвідом!

Дякуємо незламним Збройним Силам України за можливість навчатися та працювати!

 

 

АвторЧопік Олена

Конференція із захисту практики

1 травня 2025 р. на факультеті спеціальної освіти, психології і соціальної роботи відбулася конференція із захисту виробничої педагогічної практики в закладах дошкільної та загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням на посаді асистента вчителя здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти групи SoO1-B22 спеціальності 016 Спеціальна освіта, що навчаються за освітньо-професійною програмою «Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка. Логопедія)». Четверо здобувачів освіти, Присяжна Ліза, Василик Неля, Вишневська Уляна та Головряк Таїса, згідно Договору №2291 на проведення практики здобувачів вищої освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, підписаного з Фундацією PORTA VITAE, проходили практику на базі Фундації, у м. Пйотркув Трибунальський (Республіка Польща).

Крім представлених до захисту напрацювань та звітної документації здобувачів вищої освіти мали змогу поділитися враженнями від проходження практики; здійснити порівняльний аналіз організаційних умов інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами та практики професійної діяльності фахівців України та Республіки Польща; запозичити  досвід організації інклюзивного навчання обох країн; обговорити наявність умов для активної участі у наданні корекційних освітніх послуг дітям з особливими освітніми потребами – біженцям з України.

У виступах здобувачів вищої освіти звучало щире захоплення фаховою майстерністю асистентів вчителів, усвідомлення важливості професії корекційного педагога, переконання у правильності вибору професії.

Дякуємо нашим шановним колегам з Фундації PORTA VITAE у м. Пйотркув Трибунальський (Республіка Польща) та адміністрації і педагогічному колективу Кам’янець-Подільського ліцею № 3, які гостинно зустріли наших здобувачів вищої освіти, поділилися своїми напрацюваннями та досвідом!

Дякуємо незламним Збройним Силам України за можливість навчатися та працювати!