Авторkpnu

Щорічно 2 квітня відзначається Всесвітній день поширення інформації про аутизм. Цей День був встановлений резолюцією 62/139 Генеральної Асамблеї ООН від 18 грудня 2007 року, в якій вказується на необхідність забезпечення дітям і дорослим з аутизмом «можливості жити повним і змістовним життям». Також в документі міститься заклик виконувати Конвенцію про права людей з інвалідністю, яка стверджує принцип дотримання всіх прав людини і основних свобод.
Згідно з інформацією Центру з контролю і профілактики захворювань США (Centers for Disease Control (CDC)), розладом аутистичного спектру страждає в середньому одна дитина з вісімдесяти восьми, в тому числі один з п’ятдесяти чотирьох хлопчиків. За даними іншої федеральної доповіді, складеної за результатами опитування батьків, число аутистів серед школярів становить один до п’ятдесяти. Дослідження, проведене за фінансової підтримки організації AUTISM SPEAKS в Південній Кореї, дало невтішні результати – один школяр з тридцяти восьми.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я одна дитина з 160 дітей страждає розладом аутистичного спектру (РАС). ВООЗ підкреслює, що ця цифра є середньостатистичною і в деяких добре контрольованих дослідженнях фактичні цифри набагато більше. Відомостей про поширеність РАС в країнах з низьким і середнім рівнями доходів немає, але відомо, що кількість аутистів має стійку динаміку до збільшення в усьому світі.
В цей день в країнах, що приєдналися до акції, ініційованої найбільшої в світі батьківської організацією Autism Speaks, більшість будівель і пам’яток в світі «забарвлюють» в блакитний або синій колір. Людей закликають носити речі блакитного кольору. За даними цієї організації, серед хлопчиків випадки аутизму та аутичних розладів трапляються в середньому вп’ятеро частіше за дівчаток, тому кольоровим кодом обрано блакитний, а символом − блакитну стрічку.

Про автора

kpnu administrator