Буйняк Мар’яна Геннадіївна

Буйняк Мар’яна Геннадіївна – кандидат психологічних наук, доцент, старший викладач.

У 2005 р. з відзнакою закінчила Кам’янець-Подільський державний університет за спеціальністю «Психологія. Практична психологія», «Дефектологія. Логопедія». У 2006 році отримала диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Управління навчальним закладом».

У 2011-2018 р.р. працювала на посаді старшого лаборанта кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти;  з вересня 2018 р. працювала на посаді асистента кафедри корекційної педагогіки та інклюзивної освіти; з 2021 р. працює на посаді старшого викладача кафедри спеціальної та інклюзивної освіти.

У 2019 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук за спеціальністю 19.00.08 – Спеціальна психологія.  Тема дисертації: «Формування психологічної готовності вчителів до інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами» (наук. кер. – к. психол. н., доц. М.П.Матвєєва).

У 2023 р. отримала вчене звання доцента кафедри спеціальної та інклюзивної освіти.

Член наукової школи «Психолого-педагогічне забезпечення навчально-корекційної і корекційно-виховної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами» (керівник – професор С.П. Миронова).

Член ВГО Українська асоціація корекційних педагогів (членський квиток № 640/2019).

Член Центру українсько-європейського наукового співробітництва (свідоцтво №121351).

Науковий консультант Інклюзивно-ресурсного центру Кам’янець-Подільської міської ради з питань підготовки вчителів закладів загальної середньої освіти до інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами.

Автор понад 80 наукових публікацій, в тому числі монографій, навчальних та навчально-методичних посібників, публікацій у виданнях, що індексуються в міжнародних наукометричних базах, статей у закордонних та вітчизняних фахових виданнях.

Учасник численних міжнародних, всеукраїнських та регіональних конференцій, семінарів та тренінгів з питань спеціальної та інклюзивної освіти.

Протягом 2020-2021 рр. брала участь у програмах академічної мобільності в межах міжнародного міжінституційного проєкту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у 21 столітті», організованого Університетом імені Масарика (м. Брно, Чехія) за підтримки Чеської агенції розвитку (програма «Підтримка науковців в університетах, особливо у сфері науки і досліджень, та підвищення їхньої академічної мобільності»; програма «Інклюзія та інтернаціоналізація у вищій освіті»).

У 2021 р. пройшла закордонне науково-педагогічне стажування на базі Куявського університету у Влоцлавеку (м. Влоцлавек, Республіка Польща).

Брала участь в українсько-італійському проєкті «Supporting school inclusion and parenthood in Ukraine» (Підтримка шкільної інклюзії та батьківства в Україні) в рамках співпраці з Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича.

У 2024 р. пройшла тренінг за програмою «Основи самодопомоги та кризової допомоги в сфері освіти»  (основні правила надання першої емоційної підтримки) від Ізраїльської Коаліції по роботі із Травмою (ITC) та Центру стресостійкості Хмельницької області.

У колі наукових інтересів: психолого-педагогічні аспекти формування інклюзивної компетентності педагогів закладів дошкільної та загальної середньої освіти; партнерська взаємодія у спеціальній та інклюзивній освіті; психолого-педагогічні засади корекційно-розвиткової роботи з дітьми з ООП.

Буйняк М.Г. – список наукових праць 

ORCID ID: 0000-0001-8472-4847

Дисципліни, які викладає: «Методика корекційно-розвиткових занять з дітьми з ООП», «Методика корекційної роботи при порушеннях пізнавальної діяльності», «Партнерська взаємодія в закладах спеціальної та інклюзивної освіти», «Професійна діяльність та особистість корекційного педагога», «Рання корекційна допомога дітям з особливими освітніми потребами», «Психолого-педагогічний супровід родини, яка виховує дітей з ООП», «Сімейне виховання дітей з особливими освітніми потребами», «Вікова психологія при порушеному онтогенезі», «Технології інклюзивного навчання: дітей з порушеннями пізнавальної діяльності».


Публікації в електронних журналах та платформах електронної літератури