25 березня 2022 року відбулася настановна конференція з виробничої практики на посаді вчителя-дефектолога (олігофренопедагога) закладів дошкільної та загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням і навчально-реабілітаційних центрів для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016.02 Олігофренопедагогіка денної та заочної форми навчання. Завдання практики було адаптовано до умов проходження в дистанційному форматі. Бажаємо нашим студентам успішного виконання завдань практики, міцного здоров’я, сили і натхнення!
24.03.2022 р. для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти KorO1-B18 групи спеціальності 016 Спеціальна освіта за освітньо-професійною програмою «Олігофренопедагогіка. Логопедія» було проведено настановну конференцію з проходження виробничої фахової педагогічної практики, на якій було обговорено основні завдання практики, визначено перелік звітної документації, прослухано вступний інструктаж з охорони праці та техніки безпеки.
Здобувачі вищої освіти будуть проходити практику в Кам’янець-Подільському навчально-реабілітаційному центрі Хмельницької обласної ради протягом шести тижнів з відривом від виробництва.
22 березня 2022р. Хмельницьким обласним навчально-методичним центром психологічної служби було проведено онлайн-семінар для практичних психологів, соціальних педагогів позашкільних закладів освіти області «Емоційний інтелект як передумова розвитку успішної особистості».
Ірина Марціновська, канд.пед.наук, асистент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Кам’янець-Подільського національного університету, практичний психолог-методист ЦДЮТ, долучилась до роботи семінару із нагальною для сьогодення темою «Розвиток емоційного інтелекту витьгуртківців, як підґрунтя формування соціально-психологічних компетентностей особистості. Формування резилієнтності особистості».
Учасники семінару поділились викликами, які ставить перед фахівцями-психологами ситуація війни та обговорили можливі шляхи їх вирішення. Поділились досвідом психологічного супроводу внутрішньо-переміщених осіб різних вікових категорій у цей не легкий для країни час.
21 березня – Всесвітній день людей з синдромом Дауна
У 2011 році Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення щороку 21 березня відзначати Всесвітній день людей з синдромом Дауна, який був заснований у 2006 році на VI міжнародному симпозіумі за ініціативою правлінь Європейської та Всесвітньої асоціацій Даун-синдром.
Двадцять перший день третього місяця року був обраний свідомо. Це пов’язано з тим, що захворювання являє собою трисомію за 21‑ою хромосомою. Такі люди мають 47 хромосом у каріотипі замість звичних 46. Першим у кінці ХІХ століття на порушення звернув увагу англійський лікар Джон Ленґдон Даун, за іменем якого й було названо цей синдром.
Синдром Дауна, який є вродженим генетичним порушенням, розповсюджений в усьому світі, і це не залежить від раси, місця проживання, способу життя або соціального становища батьків. За даними ВООЗ у світі щороку народжується від трьох до п’яти тисяч дітей із синдромом Дауна, це − одна дитина на 1000-1100 здорових немовлят.
У цей день проводять щорічний міжнародний флешмоб «LOTS OF SOCKS». Його мета − звернути увагу суспільства на проблеми людей з синдромом Дауна. Усім охочим пропонують одягати різнокольорові шкарпетки, щоб зрозуміти як живуть люди з цією проблемою під пильними поглядами суспільства.