Науково-практичний семінар

Науково-практичний семінар

15 серпня 2022  року кафедрою спеціальної та інклюзивної освіти було проведено науково-практичний семінар «Корекційна спрямованість навчання та виховання дітей з розладами аутистичного спектра» для педагогічних працівників КЗ Львівської обласної ради «НРЦ «Левеня» в рамках співпраці з Громадською організацією «Всеукраїнська асоціація працівників спеціальної та інклюзивної освіти».

Керівник семінару: Марціновська І.П., кандидат педагогічних наук, асистент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.

Були розглянуті такі питання:

1. Визначення поняття «розлади спектра аутизму» (РСА). Загальна характеристика типів дітей з аутистичними порушеннями.
  2. Методи допомоги дітям з розладами аутистичного спектра з доведеною ефективністю.
  3. Шість кроків по визначенню ефективного підходу до корекції небажаної поведінки у дітей з РСА.
  4. Підкріплюючі стимули (позитивні/негативні підкріплення) у корекції поведінки дітей з РСА.
  5. Особливості переживання стресових ситуацій дітьми з РСА. Шляхи психолого-педагогічної допомоги дітям у подоланні стресових ситуацій.
  6. Особливості взаємодії педагога з батьками дитини з РСА. Формування батьківської компетентності.