Архів за місяць Грудень 2023

АвторЧопік Олена

Захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти

26-29 грудня 2023 року відбувся публічний захист кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта спеціалізації 016.02 Олігофренопедагогіка денної та заочної форм навчання.

Атестацію проводили 2 екзаменаційні комісії у складі:

  1. Голова ЕК – ЧОПІК Олена Василівна, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент. Члени ЕК: МИХАЛЬСЬКА Світлана Анатоліївна, завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, доктор психологічних наук, доцент; ДМІТРІЄВА Оксана Іванівна, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент. Секретар ЕК – ЩУЦЬКА Юлія Миколаївна, завідувач навчальної лабораторія інформаційного забезпечення освітнього процесу.
  2. Голова ЕК – БРАНИЦЬКА Марина Михайлівна, логопед Благодійного фонду «Карітас-Хмельницький УГКЦ». Члени ЕК: МИРОНОВА Світлана Петрівна, проректор з наукової роботи, доктор педагогічних наук, професор, ДОКУЧИНА Тетяна Олександрівна, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент. Секретар ЕК – ДУДКО Катерина Михайлівна, старший лаборант кафедри спеціальної та інклюзивної освіти.

Тематика наукових досліджень здобувачів вищої освіти відповідає вимогам сьогодення, присвячена важливим проблемам корекційної педагогіки та спеціальної психології. Усі кваліфікаційні роботи мають важливе теоретичне та практичне значення, елементи наукової новизни,  що підтверджує глибину знань і практичних навичок, отриманих здобувачами вищої освіти у процесі навчання, та свідчить про їхні значні можливості щодо подальшого працевлаштування за фахом.

Колектив кафедри спеціальної та інклюзивної освіти щиро вітає випускників магістратури з успішним захистом кваліфікаційних робіт! Шановні випускники, бажаємо вам мирного неба, міцного здоров’я, добробуту, достатку, успіхів, наснаги у професійній діяльності та реалізації всіх планів у процвітаючій вільній Україні!

   

 

АвторЧопік Олена

Моніторинг освітньо-професійної програми «Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка. Логопедія)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

27.12.2023 року з метою моніторингу освітньо-професійної програми «Спеціальна освіта (Олігофренопедагогіка. Логопедія)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти відбулася зустріч гаранта, кандидата педагогічних наук, доцента, доцента кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Дмітрієвої О.І. та членів проєктної групи із роботодавцями, які мали змогу висловити свої враження щодо освітньо-професійної програми та пропозиції щодо її вдосконалення.

АвторЧопік Олена

Обговорення стандарту вищої освіти та проєкту ОНП

25 грудня 2023 року відбулась зустріч гаранта освітньо-наукової програми Спеціальна освіта третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 016 Спеціальна освіта доктора педагогічних наук, професора Світлани Миронової, членів робочої групи доктора психологічних наук, доцента Світлани Михальської, доктора філософії Марини Браницької зі здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 016 Спеціальна освіта з метою обговорення стандарту вищої освіти зі спеціальності 016 Спеціальна освіта для третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти та проєкту ОНП Спеціальна освіта.

АвторЧопік Олена

Захист дисертації Аліни Косовської

22 грудня 2023 року на засіданні разової спеціалізованої вченої ради з присудження ступеня доктора філософії в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбувся захист дисертації Аліни Косовської «Формування готовності корекційних педагогів до командної роботи у навчанні дітей з особливими освітніми потребами» на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 01 Освіта / Педагогіка за спеціальністю 016 Спеціальна освіта. Науковий керівник – Олена Вержиховська, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри психолого-медико-педагогічних основ корекційної роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка.
Головою разової спеціалізованої вченої ради за спеціальністю 016 Спеціальна освіта була доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, проректор з наукової роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Світлана Миронова.
Опоненти: кандидат педагогічних наук, доцент кафедри фізичної терапії, реабілітації спеціальної та інклюзивної освіти ДВНЗ «Ужгородський національний університет» Оксана Гаяш; кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри педагогіки, спеціальної освіти та менеджменту Комунального закладу Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Любов Прядко.
Рецензенти: доктор психологічних наук, доцент, завідувач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Світлана Михальська; кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Мар’яна Буйняк.
Вітаємо Аліна Олексіївну з успішним захистом дисертації! Бажаємо подальших успіхів у науковій та професійній діяльності!
АвторЧопік Олена

Участь здобувачів вищої освіти у програмі академічної мобільності в Фундації PORTA VITAE (м. Пйотркув-Трибунальський, Республіка Польща)

Здобувачі вищої освіти KorO1-B20 групи, Бортняк Ю., Мензат К., Прошина А. і Процко І.,  брали участь у програмі академічної мобільності в Фундації PORTA VITAE (м. Пйотркув-Трибунальський, Республіка Польща) в межах проходження виробничої педагогічної практики в закладах дошкільної та загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням на посаді асистента вчителя в період з 13.11.2023 р. до 15.12.2023 р. відповідно до договору.

Мета участі у програмі академічної мобільності: формування компетентностей, необхідних для виконання функціональних обов’язків асистента вихователя у закладах дошкільної освіти з інклюзивним навчанням.

Завдання участі у програмі академічної мобільності:

  1. Ознайомлення з особливостями організації інклюзивного навчання в Польщі, зокрема, з роботою асистента вихователя.
  2. Ознайомлення з документацією асистента вихователя.
  3. Систематичне відвідування занять, корекційно-розвиткових занять, виховних заходів, спостереження за організацією режимних моментів упродовж дня.
  4. роведення корекційно-розвиткового заняття з дітьми з ООП.
  5. Аналіз ІПР дітей з ООП.
  6. Ведення щоденника практики.

Під час звітної конференції здобувачі вищої освіти поділилися цінним досвідом проходження практики в Республіці Польщі. А також висловили слова вдячності за надану можливість пройти практику за кордоном, очно ознайомитися з системою спеціальної освіти в Польщі, проаналізувати схожість та відмінність підходів до дітей з РСА в умовах спеціального закладу в Україні та Польщі.

АвторЧопік Олена

Внутрішня академічна мобільність здобувачів вищої освіти

Здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня SoO1-B21 групи спеціальності 016 Спеціальна освіта стали учасниками внутрішньої академічної мобільності у формі навчання у Навчально-науковому інституті педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка з 18.09.2023 р. до 18.12.2023 р. за дистанційним способом реалізації. Здобувачі вищої освіти вивчали навчальну дисципліну «Методика підготовки дітей із інтелектуальними порушеннями до школи» (викладач – професор Юлія БОНДАРЕНКО).

АвторЧопік Олена

Зустріч з академічною спільнотою

15 грудня 2023 року відбулася зустріч гаранта ОНП доктора педагогічних наук, професора Світлани МИРОНОВОЇ, завідувача кафедри спеціальної та інклюзивної освіти доктора психологічних наук, доцента Світлани МИХАЛЬСЬКОЇ з академічною спільнотою.

Тема зустрічі: оновлення освітньо-наукової програми з підготовки докторів філософії відповідно до Стандарту вищої освіти зі спеціальності 016 Спеціальна освіта для третього рівня вищої освіти.

У зустрічі взяли участь: доктор педагогічних наук, професор Федоренко С.В. (Бердянський державний педагогічний університет), перший проректор, доктор педагогічних наук, доцент Позднякова О.Л. (Хортицька національна академія), декан факультету спеціальної освіти та соціально-гуманітарних наук, кандидат психологічних наук, доцент Турубарова А.В. (Хортицька національна академія), кандидат педагогічних наук Великжаніна Д.В. (Хортицька національна академія), завідувач-професор кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, доктор педагогічних наук, професор Боряк О.В. (Сумський ДПУ імені А.С.Макаренка), доктор педагогічних наук, професор Бондаренко Ю.А. (Сумський ДПУ імені А.С.Макаренка).

АвторЧопік Олена

Тренінг для старшокласників Кам’янець-Подільського ліцею №12 на тему: «Я В СИСТЕМІ СУСПІЛЬНИХ СТЕРЕОТИПІВ»

14 грудня 2023 року здобувачі вищої освіти 4 курсу KorO1-B20 групи Климейко І., Ткачук І., Керницька С. і Паланюк М. провели тренінг для старшокласників Кам’янець-Подільського ліцею №12 на тему: «Я В СИСТЕМІ СУСПІЛЬНИХ СТЕРЕОТИПІВ» з метою подолання суспільних стереотипів щодо людей з особливими освітніми потребами та формування позитивної соціальної перцепції у школярів з нормотиповим розвитком.

Підлітки, завдяки спеціально змодельованим ситуаціям, не просто імітували певне порушення, а відчували на собі усі соціально-психологічні труднощі та неправильні форми поведінки, які в суспільстві застосовують в процесі взаємодії з людьми з особливими освітніми потребами. Проведений тренінг сприяв розвитку у старшокласників соціально-перцептивної чутливості; змінам в соціальному уявленні про однолітків з особливими освітніми потребами; усвідомленні своєї позиції у спілкуванні з такими учнями; розвитку вміння й потреби у пізнанні інших людей, гуманному ставленні до них.

  

АвторЧопік Олена

Лекція для педагогів Кам’янець-Подільської міської дитячої школи мистецтв

14 грудня 2023 року кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Чопік О.В. провела лекцію на тему: «Інклюзія в мистецькій освіті» (3 академічних години) для педагогів Кам’янець-Подільської міської дитячої школи мистецтв з метою підвищення їхньої кваліфікації в питаннях інклюзивної освіти.

Олена Василівна під час лекції акцентувала увагу на сутності інклюзивної освіти, її перевагах, недоліках, завданнях, умовах ефективності та порядку організації інклюзивного навчання у закладах позашкільної освіти, а також розкрила особливості реалізації індивідуального підходу до дітей з ООП в умовах інклюзивних закладів.

АвторЧопік Олена

Вітання Т.Валько з отриманням диплома доктора філософії

Щиро вітаємо асистента кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Тетяну Валько з отриманням диплома доктора філософії з галузі знань 01 Освіта/Педагогіка за спеціальністю 016 Спеціальна освіта та її наукового керівника, доктора педагогічних наук, професора, проректора з наукової роботи Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Світлану Миронову!
Бажаємо Тетяні Ігорівні та Світлані Петрівні подальших професійних успіхів!