09 квітня 2025 року для здобувачів вищої освіти групи SoO1-B23 першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта була проведена гостьова лекція Стрільчук Н.В., директором комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр Китайгородської сільської ради», у рамках вивчення предмету «Комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дитини з особливими освітніми потребами». Наталія Василівна розповіла про історію створення їхнього ІРЦ, проаналізувала основні завдання ІРЦ, а також поділилася цінним досвідом роботи під час оцінки розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Фахівці ІРЦ розповіли присутнім про свою діяльність.
Щиро дякуємо директору Наталії Василівні та фахівцям закладу за теплий прийом та надану здобувачам вищої освіти можливість отримати важливий практичний досвід!
Науково-педагогічними працівниками кафедри спеціальної та інклюзивної освіти імені Івана Огієнка Іриною Марціновською (кандидат педагогічних наук, доцент) та Тетяною Валько (доктор філософії, асистент) розпочато сертифікатну програму «Попередження та протидія насильства, жорстокого поводження з дітьми з особливими освітніми потребами та випадків домашнього насильства». Програма підвищення кваліфікації, обсягом 30 годин (1 кредит ЄКТС), проводиться для педагогічних працівників Солобковецького навчально-реабілітаційного центру Хмельницької обласної ради (директор Алла Гаман). Програма спрямована на підвищення методичного рівня професійної компетентності корекційних педагогів з питань попередження та подолання насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми з ООП, формування у педагогів навичок виявлення прихованих форм зазначених явищ у межах їхньої професійної діяльності.
1 квітня 2025 р. розпочалася реалізація сертифікатної програми «Методика викладання предметів у навчанні дітей з інтелектуальними та складними порушеннями розвитку» для вчителів навчально-реабілітаційних центрів і спеціальних шкіл.
Мета сертифікатної програми – підвищення методичного рівня професійної компетентності вчителів спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів щодо сучасних методик навчання дітей з інтелектуальними та складними порушеннями розвитку в умовах НУШ.
Сертифікатна програма проводиться на базі Кам’янець-Подільського навчально-реабілітаційного центру Хмельницької обласної ради.
Розробник програми: Чопік Олена Василівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти.
1 квітня ми традиційно святкуємо день народження факультету спеціальної освіти, психології і соціальної роботи.
Сьогодні викладачі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти зі студентами знайомили випускників ліцеїв з професією корекційного педагога. Крім презентації професії здобувачами вищої освіти був проведений інтерактив зі старшокласниками, які мали можливість відчути труднощі осіб з особливими освітніми потребами.
30.03.2025 відбулася настановна конференція з виробничої практики на посаді вчителя-дефектолога (олігофренопедагога) в закладах дошкільної та загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням, навчально-реабілітаційних центрах для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта спеціалізації 016.02 Корекційна психопедагогіка заочної форми навчання, яку провела керівник практики, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Оксана Дмітрієва.
На конференції здобувачі вищої освіти пройшли інструктаж з охорони праці та безпеки та життєдіяльності, ознайомились із завданнями практики, з переліком документації, яку вони мають оформити під час проходження практики, структурою звіту тощо. Також під час настановної конференції здобувачі вищої освіти мали змогу задати питання та отримати на них вичерпні відповіді від керівника практики.
Бажаємо нашим здобувачам вищої освіти мирного і результативного проходження практики!
28.03.2025 відбулася настановна конференція з виробничої практики на посаді вчителя-дефектолога (олігофренопедагога) в закладах дошкільної та загальної середньої освіти з інклюзивним навчанням, навчально-реабілітаційних центрах для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта спеціалізації 016.02 Корекційна психопедагогіка денної форми навчання, яку провела керівник практики, доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Оксана Дмітрієва.
На конференції здобувачі вищої освіти познайомились із завданнями практики, пройшли інструктаж з охорони праці та безпеки та життєдіяльності, а також з’ясували усі питання, які їх цікавили.
Бажаємо нашим здобувачам вищої освіти спокійного і цікавого проходження практики!
З 24 березня протягом тижня студенти 2, 3 та 4 курсів у межах вивчення дисципліни «Розвиток мовлення дітей з інтелектуальними порушеннями» проходили практичні заняття на базі простору розвитку дитини Toddler Space під керівництвом асистента кафедри Валько Тетяни Ігорівни. Студенти мали змогу відвідати екскурсію, побачити кабінет корекційного педагога, а також самостійно проводити заняття з розвитку мовлення для дітей дошкільного віку.
27 березня 2025 року на базі кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Навчально-наукового інституту педагогіки і психології Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Інноваційні технології у спеціальній та інклюзивній освіті: шляхи розвитку та впровадження».
Спікером заходу виступила доктор філософії, асистент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Валько Тетяна Ігорівна. У своєму виступі вона висвітлила особливості формування уявлень про сім’ю у підлітків з інтелектуальними порушеннями.
28 березня була проведена гостьова лекція Валентиною Ляпуновою, доктором педагогічних наук, професором, професором кафедри дошкільної освіти і соціальної роботи Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького для здобувачів вищої освіти третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 016 Спеціальна освіта на тему: «Формування толерантності у суб’єктів освітнього процесу».
Під час лекції були висвітлені такі питання:
Щиро дякуємо Валентині Анатоліївні на змістовну та цікаву лекцію на актуальну тему!