VII Міжнародний Конгрес

VII Міжнародний Конгрес

Викладачі кафедри брали участь у VII Міжнародному Конгресі  зі спеціальної педагогіки і психології  «Діти з особливими потребами: від рівних прав ‒ до рівних можливостей», організованого Інститутом спеціальної педагогіки і психології імені М     иколи Ярмаченка НАПН України спільно з Південноукраїнським національним педагогічним університетом імені К.Д.Ушинського, який відбувся  онлайн 7-8 жовтня 2021 р.

7 жовтня на пленарному засіданні виступили організатори та почесні гості Конгресу В.Г.Кремень, В.І.Луговий, В.В.Засенко, В.М.Синьов, гості з Канади та США. Було заслухано доповіді «Методологія і генетичні методи як засоби корекції і розвитку дітей з особливими освітніми потребами»(Максименко С.Д.), «Основні тенденції освіти осіб з особливими освітніми потребами»(Сальков В.В.), «Освіта осіб з особливими потребами: проблеми, розвиток та супровід»(Прохоренко Л.І.), «Системно-синергетична методологія наук про спеціальну освіту»(Шевцов А.Г.), «Інформаційна доступність освітнього процесу для жестомовних осіб»(Чепчина І.І.), «Двічі виняткові діти: ідентифікація та виявлення потенційних можливостей розвитку»(Гальченко М.С., Мельник М.Ю.), «Розвиток освітньої мережі для дітей з особливими освітніми потребами»(Углік О.В.).

8 жовтня працювали секційні засідання «Психолого-педагогічний супровід дітей з особливими потребами та їхніх родин в умовах кризових викликів», «Освіта дітей з особливими потребами: міжнародний досвід, українські реалії та перспективи», «Інклюзія у світі: поступ та проблеми», «Інновації в освіті осіб з особливими потребами: стратегії і технології Нової української школи» та інші.

Учасники Конгресу мали можливість обговорити актуальні проблеми освіти осіб з особливими освітніми потребами, набути нового цікавого досвіду.