Міжнародний науково-практичний семінар

Міжнародний науково-практичний семінар

12 жовтня 2021 року відбувся Міжнародний науково-практичний семінар «Перекладачі національних жестових мов та системи міжнародних жестів: професійна підготовка та діяльність»(м. Київ), організаторами якого виступив відділ навчання жестової мови Інституту спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України та Спортивна федерація глухих України за сприяння Міністерства соціальної політики України та підтримки партнерів ‒ Всесвітньої асоціації перекладачів жестової мови, Центру перекладу литовської жестової мови та Українського товариства глухих. У роботі семінару взяла участь доцент кафедри спеціальної та інклюзивної освіти, канд. пед. наук, доцент Дмітрієва О.І.

Під час семінару розглядалися актуальні та надзвичайно цікаві теми, що стосувалися статусу та професії перекладача жестової мови, специфіки надання послуг перекладу жестової мови у різних сферах життя, відповідальності перекладачів під час перекладу публічних заходів та на телебаченні, специфіки роботи освітніх перекладачів, канадські програми підготовки перекладачів, системи міжнародних жестів, презентація жестівника української жестової мови та інші.